درباره وبلاگمدیر وبلاگ : رسول رستمی
نویسندگان
نظرسنجی
سلام دوست عزیز . نظرتون در مورد این وبلاگ چیه ؟

برچسبها
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
دوستانه - صمیمانه
ما ایرانی هستیم و باید از حق خودمان در برابر دشمنان دفاع کنیم.
بیشتر در مورد LCDها بدانیم

كریستال مایع را یك گیاه شناس اتریشی در سال ۱۸۸۸ برای اولین بار در حین ذوب جامدی از مشتقات آلی كشف كرد . اما اولین LCD را یك كارخانه آمریكایی در سال ۱۹۶۸ ساخت . تكنولوژی ساخت LCD هر روز متكامل تر شده و جای بیشتری در صنایع امروز به خود اختصاص می دهد . البته هنوز هم تحقیقات برای ساخت نمونه های بهتر و كاراتر این وسیله ادامه دارد.

 

آموخته ایم كه ماده سه حالت جامد ، مایع و گاز دارد كه به تازگی هم دو حالت دیگر به آن اضافه شده است. جامدات شكل خاصی دارند، یعنی مولكولهای آنها موقعیت خاصی نسبت به یكدیگر داشته و نمی توانند آزادانه به هر سو حركت كنند . ولی مولكول های مایعات چنین قیدی نسبت به هم ندارند و در كل حجم آن در حركت اند .
كریستالهای مایع موادی هستند كه ظاهر مایع دارند، اما مولكولهای آنها آرایش خاصی نسبت به یكدیگر دارند ، درست مانند جامدات. به همین دلیل كریستال مایع خصوصیاتی شبیه به مایع و جامد داشته و به همین دلیل با چنین اسم متناقضی خوانده می شوند .

 ادامه مطلب


نوع مطلب : کامپیوتر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 29 مرداد 1389 :: نویسنده : رسول رستمی
نظرات ()

کلیدهای مشکل گشا

فقط ۵ دقیقه طول کشید. طی این مدت کوتاه ، دیوید برادلی (David Bradley) کدی را برای رایانه ها نوشت که تا به حال مورد استفاده کاربران رایانه های خانگی قرار دارد. نتیجه کار ، اختراع مشهورترین ترکیب کلیدها روی صفحه کلید بود؛ بله ترکیب مشهورCtrl+Alt+Delete.
ترکیبی که هر زمان رایانه شما به دستوراتتان پاسخ نمی دهد آن را به کار می گیرید تا دوباره شروع به کار کند.برادلی در ژوئن سال ۱۹۷۵ به عنوان یک مهندس کامپیوتر به شرکت IBM ملحق شد.
سال ۱۹۸۰ وی یکی از ۱۲ مهندسی بود که روی پروژه تولید رایانه شخصی IBM کار می کردند. تمامی افراد مشغول در پروژه می دانستند که باید راه ساده ای برای بازآغازی رایانه ای که با مشکل روبه رو شده است ، پیدا کنند.
برادلی کسی بود که این مسوولیت را پذیرفت و تنها در ۵دقیقه برنامه مربوط به آن را نوشت. وی در این باره می گوید: من هیچ گاه فکر نمی کردم که این اختراع به یک نماد در فرهنگ رایانه تبدیل شود. من کارهای بسیار دیگری هم انجام داده ام اما به خاطر این ۳ کلید مشهور شده ام. در واقع شهرت وی مبتنی بر خرابکاری ها و اشتباهات دیگران است.
چند سال پیش در جشنی که به مناسبت ۲۰ سالگی رایانه شخصی IBM گرفته شده بود ، برادلی همراه بعضی افراد مشهور دیگر از جمله بیل گیتس بر روی سن رفت.
صحبت به این ۳ کلید کشیده شد. برادلی در این باره گفت:?ممکن است من مخترع این ۳ کلید بوده باشم ، اما بیل آن را مشهور کرده است.? گیتس اصلا به این حرف نخندید چون مفهوم حرف برادلی آن بود که اگر تولیدات مایکروسافت دچار مشکلات نرم افزاری مختلف نبودند و باعث هنگ کردن یا Crash کردن رایانه ها نمی شدند، هیچ گاه این ۳ کلید به این اندازه مورد استفاده قرار نمی گرفتند و مشهور هم نمی شدند.
برادلی بالاخره پس از حدود ۲۸ سال و نیم کار با IBM روز جمعه ۳۰ ژانویه (۱۰ بهمن) بازنشسته شد. این خبر تیتر بسیاری از مجلات و سایتهای رایانه ای شد: ? مخترع CtrlAltDelete این ۳ کلید را روی کارش نیز به کار برد.?ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 28 مرداد 1389 :: نویسنده : رسول رستمی
نظرات ()

نسل تازه حافظه های کامپیوتری چگونه خواهند بود؟

گرچه حافظه های کامپیوتری فشرده تر شده‌اند و اطلاعات بیشتری را در خود جای داده‌اند، اما باز هم طراحان و سازندگان این قطعات، راضی نیستند و از هم اکنون به فکر تولید نسل بعدی حافظه های کامپیوتر و حتی نسل بعد از آن هستند.

 

اشتهای ما برای حافظه‌های کامپیوتری سیری ناپذیر است.هرچه ظرفیت حافظه‌ها بیشتر می شود، نیازهای تازه ما هم افزایش می یابند و روز به روز فضای بیشتری برای ذخیره اطلاعات لازم داریم.
شیوه ها و ابزارهای رایج ذخیره اطلاعات، همگی در حال تغییر هستند تا با نیازهای ما تطبیق پیدا کنند.
گرچه حافظه های کامپیوتری فشرده تر شده‌اند و اطلاعات بیشتری را در خود جای داده‌اند، اما باز هم طراحان و سازندگان این قطعات، راضی نیستند و از هم اکنون به فکر تولید نسل بعدی حافظه های کامپیوتر و حتی نسل بعد از آن هستند.
برای مثال، نسل تازه دیسکهای نوری که به تازگی به بازار عرضه شده‌اند، تا ۲۵ گیگا بایت ظرفیت دارند، اما در همین حال، کارشناسان به دنبال یافتن جایگزینی هستند که ظرفیتی بیش از این داشته باشد.
این دیسکهای نوری، از لیزر آبی به جای قرمز استفاده می کنند و به همین دلیل "بلو ری" نامیده می شوند. لیزر آبی دقیقتر از لیزر قرمز است و می تواند اطلاعات بیشتری را در جای کمتری ذخیره کند.
دکتر پیتر توروک از ایمپریال کالج لندن می گوید: "دیسکهای بلو ری، نسل بعدی حافظه های کامپیوتری، پس از ظهور دی وی دی هستند. این دیسکها قادر خواهند بود در هر لایه ۲۵ گیگا بایت اطلاعات را ذخیره کنند."
اما او حتی این میزان را کافی نمی داند: "ما می خواهیم این ظرفیت را به پنج برابر افزایش دهیم."
اشتهای ما برای حافظه های کامپیوتری، واقعا سیری ناپذیر است.
کوچک، زیباست
داده ها و اطلاعات کامپیوتری در قالب رشته هایی از صفر و یک ذخیره می شوند. این "صفر و یک"ها یا داده های دیجیتال به صورت برجستگی‌هایی بر روی سطح دیسک نقش می بندند که اشعه لیزر را باز می تابند.
هر نقطه‌ای که برجسته باشد و اشعه را منعکس کند، دارای ارزش "یک" و اگر فاقد برجستگی باشد و اشعه را بازنگرداند دارای ارزش "صفر" خواهد بود. به این ترتیب، هر نقطه از سطح دیسک می تواند حاوی یک بیت داده باشد.
اما دیسک خوانی که دکتر توروک طراحی کرده است نه تنها بازتاب اشعه لیزر را دریافت می کند بلکه زاویه تابش این اشعه را هم اندازه می‌گیرد. اکنون، به جای استفاده از یک و صفر، هر برجستگی بر روی سطح دیسک می تواند اطلاعات بیشتری را ذخیره کند.
به این ترتیب می توان از سطح دیسک، استفاده بیشتری برد و فضای کمتری را برای ذخیره اطلاعات بیشتری صرف کرد.
این نکته از آنجا اهمیت دارد که امروزه در دنیای تکنولوژی، "کوچک" جای "بزرگ" را می گیرد و رقابت اصلی در مهندسی بر سر این است که چگونه همه چیز را در فضای بسیار تنگی گنجاند.
آدریان مارس، آینده شناس، که در زمینه ترسیم آینده جهان مطالعه می کند، می گوید: "هدف غایی بشریت رسیدن به همان سطح تکاملی است که در بدن انسان دیده می شود؛ جایی که هر مولکول به تنهایی کارکرد محسوسی را انجام می دهد."
او به همین دلیل، روش تازه شرکت هیولت پاکارد را برای استفاده از مولکولهای جداگانه و منفرد در ذخیره اطلاعات، "گام بزرگی به پیش" توصیف می کند.
"
هیولت پاکارد در تقاطع میان دو سیم، توانسته مولکولهایی را جای دهد که تقریبا جداگانه و منفرد هستند. در این تقاطع، حدود هزار مولکول جای گرفته‌اند. این مولکولها به جریان الکتریکی که از یک سیم به سیم دیگر منتقل می شود، واکنش نشان می دهند و می توانند موقعیت خود را تغییر دهند."
توان خارق العاده
به کار بردن مولکولهای منفرد به مثابه بیتهای داده در مقیاس نانو، هنوز در مرحله آزمایشی است.
اما طراحان مطمئن هستند که در آینده نه چندان دور قادر خواهند بود ابزارهای بسیار کوچک برای ذخیره سازی اطلاعات در مقیاس نانو را در دسترس ما قرار دهند.
یکی از چنین شیوه هایی که طراحی و تولید آن به تازگی آغاز شده، پروژه "میلی پید" نامیده می شود.
دکتر دیوید واتسن از آی بی ام می گوید: "در تکنولوژی میلی پید، سوزنهای بسیار ریز در هشتاد ردیف هشتاد تایی، یک شبکه تشکیل می دهند تا حفره های بسیار ریزی را بر سطحی که از جنس پلیمر است ایجاد کنند."
به گفته دکتر واتسن، این تکنولوژی قابلیت خواندن و نوشتن اطلاعات را داراست؛ صفحه پلیمری، انعطاف پذیر است بنابراین می توانید حفره‌ای را ایجاد کنید تا حاوی ارزش "یک" شود یا آنکه آن را دوباره به سرجای خود برگردانید تا به ارزش "صفر" بازگردد.
به گفته او، این تکنولوژی پتانسیل خارق العاده ای برای ذخیره اطلاعات ایجاد می کند.
این محقق می گوید: "یک دستگاه میلی پید، به تنهایی می تواند اطلاعاتی معادل ششصد هزار عکس دیجیتال را در سطحی به اندازه یک تمبر پستی ذخیره کند."
 

 

به این وبلاگ نگاهی بندازید ضرر نمی کنید .

                                                                            

WWW.RRostami66.mihanblog.com

 

نوع مطلب : کامپیوتر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 28 مرداد 1389 :: نویسنده : رسول رستمی
نظرات ()

شركت IBM

گرچه آنچه امروزه به نام IBM شناخته می شود شركتی است كه رسما در ۱۵ ژوئن ۱۹۱۱ در نیویورك به عنوان (COMPUTING – TABULATING- RECORDING)C.T.R شكل گرفت، ریشه آن اما به اواخر قرن نوزدهم برمی‌گردد.

شركت بین المللی ماشینهای تجاری (INTERNATIONAL BUSINESS MACHINES=IBM) گرچه به عنوان یك شركت در میان صدها شركت كسب و كار دیگر درجهان وجود دارد اما تاریخچه یك قرن حضور در مراحل مختلف تكامل اندیشه و عمل بشری از IBM شركتی پدید آورده است كه همواره جایگاه ویژه جهانی خود را در عرصه كسب وكار حفظ كرده است. یك خانواده خلاق و خستگی ناپذیر (توماس واتسون پدر و پسر) در خلق این سازمان و رشد و پویایی آن طی دهها سال نقش خاص داشته اند و توانسته اند شركت را از حوزه تولید ماشین تحریر و ماشین حساب در دهها سال پیش، آرام آرام به عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات وارد كنند و آن را به بزرگترین شركت تولید كننده رایانه درجهان با ویژگیهای منحصر به فرد تبدیل سازند. شركتی كه رهبری به‌كارگیری رایانه های شخصی و تجاری را در سازمانهای آموزشی، علمی، صنعتی و خدماتی برای كمك به حل مهمترین مشكلات صنعتی، اجتماعی و بهداشتی برعهده گرفته است. این تجربه موفق یك سده تلاشادامه مطلب


نوع مطلب : کامپیوتر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 28 مرداد 1389 :: نویسنده : رسول رستمی
نظرات ()

شركت دل

شركت «دل» برپایه یك مفهوم ساده شكل گرفت: فروش مستقیم سیستم‌های رایانه‌ای به مصرف‌كننده. گرچه مایكل دل در سالهای پیش از ۱۹۸۴ كه شركت را بااین دیده تاسیس كرد عملا با فروش تمبر و یا روزنامه آن را آزموده و به آن دل بسته بود.

شاید بتوان این موضوع را از ویژگیهای منحصر به فرد عصر جدید به‌شمار آورد كه شركتها و بنگاههای صنعتی و اقتصادی و تجاری كوچك و نوپا با رشد سریع و بهت‌آور خود، به‌عنوان رقیب جدی شركتهای بزرگ و باسابقه به میدان می‌آیند و حتی در این رقابت سخت و پرتنش پیروز می‌شوند. نگاهی به فهرست شركتهای برتر جهانی در حال حاضر و مقایسه آن با فهرست چنددهه گذشته به‌خوبی گواه این واقعیت است. شركت رایانه‌ای دل (DELL CORPORATION) یكی از مثالها و الگوهای مطرح در این زمینه است. شركتی كه تنها دودهه پیش با همت و جدیت و خلاقیت جوانی ۱۹ ساله و گریزان از درس و دانشگاه، تنها با سرمایه ۱۰۰۰ دلار شكل گرفت و به‌سرعت باابداع روش فروش مستقیم اینترنتی رایانه و سیستم‌های آن به شركتی چندمیلیارد دلاری با بیش از ۶۰ هزار كارمند در ۱۵۰ كشور جهان تبدیل شد.
تاریخچه
شركت «دل» برپایه یك مفهوم ساده شكل گرفت: فروش مستقیم سیستم‌های رایانه‌ای به مصرف‌كننده. گرچه مایكل دل در سالهای پیش از ۱۹۸۴ كه شركت را بااین دیده تاسیس كرد عملا با فروش تمبر و یا روزنامه آن را آزموده و به آن دل بسته بود. پس از آن با خرید دستگاههای رایانه و بازكردن آن و به هم ریختن و تعویض و تبدیل اجزای آن، دستگاه جدید را برای فروش عرضه می‌كرد. مایكل دل دریافته بود كه با حذف واسطه‌های فروش و عــــرضه مستقیم رایانه به مصرف‌كننده نهایی می‌تواند سریعتر و ارزان‌تر خدمات خود را به مشتری ارائه دهد. او همین رویكرد بی‌واسطه‌بودن را در شــــاكله سازمانی كه تاسیس كرد به‌كار برد. شركت «دل» در سال ۱۹۸۴ با سرمایه ۱۰۰۰ دلار ثبت شد. گروه تولید تنها سه نفر بودند كه با آچار در كنار میزهای كوچك می‌ایستادند و بهسازی دستگاهها را انجام می‌دادند.
یك سال بعد، شركت اولین سیستم رایانه‌ای را با طراحی خود به بازار عرضه كرد؛ ریزپردازنده اینتل ۸۰۸۸ و سرعت ۸ مگاهرتز. دوسال پس از آن، توسعه بین‌المللی شركت با گشایش دفتر آن در انگلستان آغاز شد و به‌سرعت به چین، فرانسه، ژاپن، كانادا و دیگر كشورها تعمیم یافت. در سال ۱۹۸۹ «دل» اولین رایانه كیفی (NOTE BOOK) خود را عرضه كرد. ۸ سال پس از تاسیس یعنی در سال ۱۹۹۲، «دل» جزو ۵۰۰ شركت برتر جهانی قرار گرفت و سال بعد در رده ۵ فروشنده برتر جهانی در زمینه سیستم‌های رایانه‌ای ایستاد. تا سال ۱۹۹۷، شركت ۱۰ میلیون سیستم رایانه فروخت. در سال پایانی قرن بیستم، فروش شركت از طریقادامه مطلب


نوع مطلب : کامپیوتر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 28 مرداد 1389 :: نویسنده : رسول رستمی
نظرات ()

راهنمای انتخاب و خرید  Laptop

در سال ۱۹۷۰ میلادی اولین Laptop توسط William Moggridge طراحی گردید كه تنها دارای ۳۴۰ كیلو بایت حافظه بود و وزنی بیش از ۴ كیلوگرم داشت ، و بعد از این بود كه كم كم Laptop ها با مشخصات مختلف تولید شده و هم اكنون بازار داغی برای آن بوجود آمده و هر روز رقابت بین شركتهای تولید كننده بیشتر می شود .

مقدمه :
در حال حاضر ، Laptop (یا همان كامپیوتر كتابی یا كیفی / Notebook) ، یكی از انواع متنوع كامپیوترهای موجود می باشد ، كه دارای قدرت محاسباتی و عملیاتی نظیر كامپیوترهای شخصی است . Laptop ها قابلیتهای زیادی دارند كه مهمترین آنها قابل حمل بودن آن است .
در سال ۱۹۷۰ میلادی اولین Laptop توسط William Moggridge طراحی گردید كه تنها دارای ۳۴۰ كیلو بایت حافظه بود و وزنی بیش از ۴ كیلوگرم داشت ، و بعد از این بود كه كم كم Laptop ها با مشخصات مختلف تولید شده و هم اكنون بازار داغی برای آن بوجود آمده و هر روز رقابت بین شركتهای تولید كننده بیشتر می شود .
امروزه با توجه به بازار وسیع و متنوع موجود ، انتخاب یك Laptop كارآمد و مناسب با بودجه و سلیقه شما ، تا حدودی مشكل شده است و همیشه سوالات بسیاری در مورد خرید Laptop خوب مطرح می گردد .
البته نظرات بسیاری در مورد خرید Laptop وجود دارد كه در این مقاله سعی گردیده اطلاعات كاملتری در خصوص خرید Laptop جمع آوری شده و به نظر شما خوانندگان گرامی برسد ، امید آنكه مطالعه این نوشتار ، در انتخاب شما مفید و مؤثر واقع گردد .
نكته مهم اینكه در وهله نخست :ادامه مطلب


نوع مطلب : کامپیوتر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 28 مرداد 1389 :: نویسنده : رسول رستمی
نظرات ()

راهنمای خرید LCD

روی صفحه LCD ها با ماده ای مات پوشیده شده است كه نور كمتری را نسبت به CRT ها منعكس می كند . یعنی شما بازتاب كمتری خواهید داشت و می توانید تصویر را بهتر ببینید ، خصوصاً وقتی بازتاب نور خورشید روی دیوار پشت مانیتور و یا حتی خود مانیتور می افتد.                    

این مقاله ما به شما توضیح خواهیم داد كه درباره یك مانیتور LCD باید چه نكاتی را در نظر بگیرید تا انتخاب صحیحی داشته و خریدی را كه مطابق نیازتان نیست انجام ندهید . نكاتی كه توضیح خواهیم داد به شرح زیر است :

 ادامه مطلب


نوع مطلب : کامپیوتر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 28 مرداد 1389 :: نویسنده : رسول رستمی
نظرات ()

نکاتی راجع به انتخاب رمز عبور

معمولآ شما می توانید password ورودی کامپیوتر خود را به هر اندازه که می خواهید پیچیده انتخاب کنید، اما دقت داشته باشید که باید بتوانید همواره به روشی آنرا بخاطر بیاورید.

منزل مسکونی شما درب و پنجره هایی دارد که اغلب هنگام شب و یا در مواقعی که به مسافرت می روید آنها را بسته و در شرایطی قفل هایی هم به آنها اضافه می کنید. یقینا" از یک کلید برای قفل همه دربها استفاده نمی کنید و هرگز کلید ها را در اختیار افراد نا آشنا نخواهید گذاشت. همچنین کلیدها زیر فرش یا کنار باغچه حیاط مخفی نمی کنید. پس چرا با رمز عبور خود (Password) اینگونه رفتار میکنید؟ادامه مطلب


نوع مطلب : کامپیوتر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 28 مرداد 1389 :: نویسنده : رسول رستمی
نظرات ()

 

دانستنیهای کامپیوتر (3)

 

    این مقاله شامل :

        عكس گرفتن با مدیا پلیر

          یك ترفند جالب و به درد بخورYahoo Messenger 6

          دو راه جالب جهت نفوذ به ویندوزXP

          مشخصات و نوع CPU

  عكس گرفتن با مدیا پلیر

شاید تا بحال با نرم افزارهای دیگری این كار را انجام می دادید ولی در حقیقت با خود مدیا پلیر ویندوز نیز می توان
عكس گرفت. و میتوانید از تمامی ورژنهای مدیا پلیر برای گرفتن عكس از فیلم با فشردن دو كلید تركیبی استفاده نمایید.
خیلی ساده
برای این كار كافیست در حین پخش فیلم كلیدهای
Ctrl +I را بزنید. پنجره ذخیره تصویر باز می شود. حالا می توانید تصویر گرفته شده را ذخیره كنید.
ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 28 مرداد 1389 :: نویسنده : رسول رستمی
نظرات ()

دانستنیهای کامپیوتر (2)

 

       این مقاله شامل :

           رایت بر رو Cd - RW  بدون نرم افزار در  ویندوز XP

           رهایی از دست msn messenger

           از بین بردن پیغام خطای ویندوز XP

           مخفی کردن یک پارتیشن
 

نوشتن بر روی Cd-RW بدون نرم افزار در  ویندوز XP

از جمله امكانی كه در ویندوز XP جاسازی شده و در دیگر نسخه های ویندوز وجود نداشته امكان نوشتن بر رو Cd-RW است. بدین معنی كه برای نوشتن بر رو Cd نیازی به نصب برنامه جانبی ندارید.
برای نوشتن بر رو
Cd با ویندوز XP مراحل زیر را طی كنید: 1- ابتدا فایل یا پوشه های را كه قصد دارید بر رو Cd بنویسید شناسایی كنید
2- بر روی فایل یا پوشه مورد نظر دكمه سمت راست ماوس را بزنید و مسیر
Send to> Cd-RW drive را مطابق شكل انتخاب كنید:
3- در قسمت
System Tray یك نماد Cd مطابق شكل زیر ظاهر خواهد شد. بر روی آن كلیك كنید:
4- در پنجره جدید ظاهرا شده فایلهایی كه قصد دارید بر رو
Cd بنویسید نشان داده شده اند و فقط كافیست در قسمت سمت چپ پنجره write these files to Cd را انتخاب كنید تا مراحل نوشتن بر رو Cd آغاز شود:

یاد آوری چند نكته: - ویندوز XP هنگام نوشتن فایلها بر رو Cd نشست (Session) مربوط به آن Cd را نمیبندد لذا میتوانید بعداً فایلهای دیگری را در صورت موجود بودن فضای خالی بر روی Cd به آن اضافه كنیدادامه مطلب


نوع مطلب : کامپیوتر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 28 مرداد 1389 :: نویسنده : رسول رستمی
نظرات ()

دانستنیهای کامپیوتر (1)

   این مقاله شامل :

        ترفندهای ویندوزXP  (System Restore)

          تفاوت های SDRAM RAM  و  DDR SDRAM  

          جلوگیری از قطع شدن مداوم اتصال اینترنت(DC)

          دانستنیهای صفحه كلید

ترفندهای ویندوزXP (System Restore)

یکی از بهترین خصوصیات win xp نسبت به نسخه های قبلی داشتن system restore هست . این ویژگی خیلی به درد من خورده. مثلا شما یه برنامه یا بازی نصب میکنید و ویندوز شما به هم میریزد . اگه از windows 9x استفاده میکنید که باید دوباره نصب شه کاری که من قبلا هفته ای یک بار انجام میدادم! ولی windows xp که نسخه professional اون رو ترجیح میدم دیگه احتیاج نیست که مرتب install بشه . برای ساختن یک restore point باید کارهای زیر را انجام بدهید :

Start => all programs => accessories => system tools=> system restores
ادامه مطلب


نوع مطلب : کامپیوتر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 28 مرداد 1389 :: نویسنده : رسول رستمی
نظرات ()

- IP
شماره‌ ایست که به هر کامپیوتر متصل به اینترنت داده می‌شود تا بتوان به‌کمک آن شماره به آن کامپیوترها دسترسی داشت. این عدد برای کامپیوترهایی که حالت سرور دارند (مثلا سایت‌ها) و نیز کامپیوتر‌های کلاینتی که معمولا به روشی غیر از شماره‌گیری (
Dial Up) به اینترنت وصل هستند، عددی ثابت و برای دیگران عددی متغیر است. مثلا هر بار که شما با شرکت ISP خود تماس گرفته و به اینترنت وصل می‌شوید، عددی جدید به شما نسبت داده می‌شود.
این عدد یک عدد
۳۲ بیتی (۴ بایتی) است و برای راحتی به‌صورت زیر نوشته می‌شود:
xxx.xxx.xxx.xxx که منظور از xxx عددی بین ۰ تا ۲۵۵ است (البته بعضی شماره‌ها قابل استفاده نیست که بعدا علت را توضیح خواهم داد). مثلا ممکن است آدرس شما به صورت 195.219.176.69 باشد. حتی اسم‌هایی مثل www.yahoo.com که برای اتصال استفاده می‌کنید، در نهایت باید به یک IP تبدیل شود، تا شما سایت یاهو را ببینید.
در
IP معمولا xxx اولی معنای خاصی دارد، که بعدا توضیح می‌دهم... فقط این را بگویم که اگر به روش Dial Up به اینترنت وصل شوید، معمولا عددی که به عنوان xxx اول می‌گیرید، مابین 192 تا 223 خواهد بود.این توضیح برای تشخیص کامپیوترهای کلاینت از سرور (حداقل در ایران) بسیار می‌تواند مفید باشد.
بعد از اتصال به اینترنت برای به دست آوردن
IP خود، از دستور IPCONFIG در command prompt استفاده کنید. (البته یک سری نکات فنی داریم که بعدا می‌گم)
- Port
در ساده ترین تعریف، محلی است که داده‌ها وارد با خارج می‌شوند. در مبحث هک معمولا با پورت‌های نرم‌افزاری سروکار داریم که به هر کدام عددی نسبت می‌دهیم. این اعداد بین
۱ و ۶۵۵۳۵ هستند. معمولا به یک سری از پورت‌ها کار خاصی را نسبت می‌دهند و بقیه به‌صورت پیش‌فرض برای استفاده شما هستند. پورت‌های که فعال هستند، هرکدام توسط یک نرم‌افزار خاص مدیریت می‌شوند. مثلا پورت ۲۵ برای ارسال Email است، بنابراین باید توسط یک نرم‌افزار این کار انجام شود و این نرم‌افزار بر روی پورت ۲۵ منتظر (فال‌گوش) می‌ماند. اینجا ممکن است شخصی از فلان نرم‌افزار و دیگری از بهمان نرم‌افزار استفاده کند ولی به‌هر حال پورت ۲۵ همیشه برای ارسال Email است.

 

برای اطلاعات بیشتر به این وبلاگ نگاهی بندازید .

WWW.RRostami66.mihanblog.com

نوع مطلب : کامپیوتر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 28 مرداد 1389 :: نویسنده : رسول رستمی
نظرات ()

بسم الله الرحمن الرحیم

نکاتی در مورد نماز

اصول دین کدامند : { توحید معاد نبوت عدل امامت }

فروع دین کدامند : { نماز روزه تولی تبری امر به معروف نهی از منکر جهاد زکات خمس حج }

نماز تنها چیزی است که تعطیل بردار نیست ( اما ممکن است به دلایلی تعطیل شود ) .

خداوند ستایشگر کسی است که نماز را بر همه چیز مقدم می داند .

قرآن از کسانی که هنگام اذان کار و کسب را رها کرده ستایش می کند بخصوص روز جمعه معامله را رها کنند .

شهید رجایی فرمود : به نماز نگویید کار دارم به کار بگویید نماز دارم .

بعضی فرزند خود را نذر خدمت به مسجد می کنند مانند ( حضرت مریم ( ع )) و بعضی آوارگی زنها را در بیابانهای مکه و مدینه رها کرده به خاطر آب و علف .
ادامه مطلب


نوع مطلب : نماز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 28 مرداد 1389 :: نویسنده : رسول رستمی
نظرات ()

نماز

1 نماز نخستین عملی است كه در روز قیامت از آن سؤال می شود . رسول اكرم ( ص )

2- نماز عالی ترین پیوند انسان با خداست . مقام معظم رهبری

3- نماز بهترین وسیله برای تقویت تقوای الهی است . رسول اكرم ( ص )

كیست كه خداوند را با اوصاف و كمالات بی پایانش بشناسد اما سر تسلیم و خضوع فرو نیاورد ;

اوست كه شما را از خاك بی جان آفرید و مرگ و حیات و عزت , ذلت شما به دست اوست

كیست كه ضعف و ناتوانی و جهل و محدودیت خود و خطرات و حوادث پیش بینی شده و نشده را درك كند و احساس نیاز به قدرت نجات دهنده ای نكند و سر تسلیم خم نكند .

عبادت غذای روح است و همان طور كه بهترین غذای آن است كه جذب بدن شود , بهترین عبادت آن است كه جذب روح شود یعنی با نشاط و حضور قلب انجام گیرد .


 ادامه مطلب


نوع مطلب : نماز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 28 مرداد 1389 :: نویسنده : رسول رستمی
نظرات ()

آیا شتر مرغ سرش را زیر شن دفن می کند ؟

 

شترمرغ پرنده ای شگفت انگیز ی است و در موردش مطالب جذاب و  گوناگون بسیاری گفته می شود . اما سرش را زیر شن دفن نمی کند !  آنچه مردم را به این گمان وا می دارد این است که این حیوان هنگام ترس گاهی به زمین می افتد و گردنش را به صورت ایستاده و ثابت نگه می دارد و به وقت به پیرامونش می نگرد . همین که دشمن یا هر نوع تهدیدی نزدیکتر شود او نیز مانند حیوانات دیگر  بر می خیزد و به سرعت می گریزد .زمانی که شترمرغ خسته شده دیگر توان دویدن نداشته باشد در صورت ادامه ی خطر و لزوم دفاع از لانه با پاهای قدرتمندش لگدهای محکمی به مهاجم می زند .                                                               

 

به این وبلاگ نگاهی بندازید ( در مورد همه چیز هست )

www.RRostami66.mihanblog.com

 

نوع مطلب : دانستنیها و اطلاعات عمومی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 28 مرداد 1389 :: نویسنده : رسول رستمی
نظرات ()

بهترین های عالم

 

زمان ( شب قدر )

مکان ( مسجد )

سنگ ها ( حجر الاسود )

آب ها ( زمزم )

خاک ( تربت امام حسین ( ع ) )

گیاهان ( زیتون )

سفرها ( معراج )

لباس ها ( احرام )

انسان ( با ایمان )

آبروی مؤمن از آبروی کعبه هم بیشتر است .

.........................................................................................................................................

به این وبلاگ یک نگاهی بزنید ( در  مورد همه موضوعات وجود دارد )

www.RRostami66.mihanblog.com

 

نوع مطلب : دانستنیها و اطلاعات عمومی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 28 مرداد 1389 :: نویسنده : رسول رستمی
نظرات ()

چرا شتر کوهان دارد ؟

شتر را کشتی بیابان یا سفینه صحرا می نامند و برای این نام دلیل خوبی هم مطرح می کنند . درست مانند یک کشتی و مشکلاتس درون آب و شتر نیز برای سفر در بیابان آفریده شده و با تحمل همه ی مشکلات صحرا در آنجا زنده می ماند . در چنین جایی که جانوران دیگر به دلیل کمبود آب و غذا جان می بازند شتر زنده می ماند زیرا همیسه غذا و آبش را همراه دارد . شتر روزها پیش از آغاز سفر کاری به جز خوردن غذا و نوشیدن آب انجام نمی دهد  و آن قدر می خورد که یک توده چربی به وزن بیش از 54 کیلوگرم بر پشت او انباشته می شود . بنابراین کوهان شتر ذخیره غذایی اوست که آن را در سفر مورد استفاده و سوخت وساز بدنش قرار می دهد . شتر در شکمش کیسه هایی مانند فلاسک دارد که آب را در آنها انباشته می کند . با وجود چنین تدارکاتی شتر می تواند روزها بدون آب و غذا در بیابان به سفر بپردازد.                                                                                                               

 

 

به این وبلاگ نگاهی بندازید ( در مورد همه چیز هست )

www.RRostami66.mihanblog.com

 

نوع مطلب : دانستنیها و اطلاعات عمومی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 28 مرداد 1389 :: نویسنده : رسول رستمی
نظرات ()

چرا نیش پشه خارش دارد ؟

فقط ماده ی برخی از گونه های پشه به انسان و سایر حیوانات  حمله ور می شود و نیش می زند . پشه ها در اصل گاز نمی گیرند زیرا قادر به باز کردن آرواره هایشان نیستند . هرگاه پشه نیش می زند با شش عضو سوزن مانندش به نام خنج یا نیش که میان پوزه اش قرار دارند پوست قربانی اش را سوراخ می کند . این خنجرها زیر لب پایینی حشره به نام لب یرین قرار می گیرند و در آن جا از آنها حفاظت می شود . هنگام ورود نیش به پوست طعمه لب زیرین پشه کج و به سوی بالا خم و سپس آب دهانش از راه سوراخ به وجود آمده وارد زخم می شود و سبب لختگی خون و جلوگیری از خون ریزی می شود . بسیاری از مردم به آب دهان پشه حساسیت دارند و نوعی خارش که آن را نیش پشه می نامند روی پوستشان ایجاد می شود .  پشه ها در مکیدن خون تبحر خاصی دارند .                   

 

به این وبلاگ یک نگاهی بزنید ( در  مورد همه موضوعات وجود دارد )

www.RRostami66.mihanblog.com

 

نوع مطلب : دانستنیها و اطلاعات عمومی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 28 مرداد 1389 :: نویسنده : رسول رستمی
نظرات ()

کتاب های آسمانی

 

قرآن کریم  ( پیامبر اکرم ( ص ) )

تورات ( موسی ( ع ) )

صحف ( ابراهیم ( ع ) )

انجیل ( عیسی ( ع ) )

نهج البلاغه ( علی ( ع ) )

اوستا ( زرتشت ( ع ) )

زبور ( داود ( ع ) )

 

 

به این وبلاگ یک نگاهی بزنید ( در  مورد همه موضوعات وجود دارد )

www.RRostami66.mihanblog.com

 

نوع مطلب : دانستنیها و اطلاعات عمومی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 28 مرداد 1389 :: نویسنده : رسول رستمی
نظرات ()

مطالبی در مورد احترام گذاری

احترام گذاری اولیاء الهی : 1 تا زمانیکه پیامبر ( ص ) زنده بود حضرت علی ( ع ) به احترام آن بزرگوار خطبه نخواند  2 امام حسین ( ع ) همانکه دید امام حسن ( ع ) برادرش صد درهم به فقیر کمک کرد برای حفظ حریم برادر 99  درهم کمک کرد  3 امام رضا ( ع ) همانکه نام مهدی ( عج ) را نی شنید قیام می کرد .

عواملی که در قرآن سبب نایودی اعمال می شوند : کفر و شرک و یستن راه خدا بر مردم نفاق و کشتن پیامبران ریا و عجب منت گذاشتن به کسی که او را کمک کرد .

در روایت آمده است چه عواملی در قرآن سبب نابودی اعمال می شوند : 1- مسایل اقتصادی : کینه و دشمنی با یامبران و امامان و اهل بیت  2 مسایل سیاسی :  هر کسی به ایمان خود پشت کند  3 مسایل اجتماعی :  کسی که مرده ای را با حفظ امانت غسل دهد و پوشیدن صورت و زشتی او  4 مسایل روانی :  هر کس بر اساس شک و خیال خود دست به هعمالی بزند  5 مسایل عبادی :  کسی که بدون عذر نماز را ترک کند  6 مسایل خانوادگی :  اگر همسری به همسرش بگوید من از تو خیری ندیدم اعمال او تباه است . ( امام صادق ( ع ) )

قرآن کریم در  2  مورد به ما اجازه فریاد زدن را می دهد :  1 -  زائران خانه خدا را در بیابانهای مکه همین که کاروان ها را می بینند سفارش شده که با صدای بلند لبیک اللم لبیک بگویند  2 -  هنگام نماز با صدای خوش .

 

به این وبلاگ یک نگاهی بزنید ( در  مورد همه موضوعات وجود دارد )

www.RRostami66.mihanblog.com

 


نوع مطلب : دانستنیها و اطلاعات عمومی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 28 مرداد 1389 :: نویسنده : رسول رستمی
نظرات ()


( کل صفحات : 3 )    1   2   3   
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic